Planujesz zakup kompresora? Sprawdź który wybrać i dlaczego

kompresor do warsztatu

Trudno wyobrazić sobie warsztat samochodowy bez profesjonalnego kompresora. Kompresor czyli tzw. sprężarkę powietrza coraz częściej kupują zwykłe osoby, które nie wyobrażają sobie funkcjonowania gospodarstwa domowego bez tego typu sprzętu. Czym jest i do czego służy kompresor? Jaki kompresor kupić do własnych potrzeb? Przeczytaj koniecznie niniejszy artykuł i znajdź odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Kompresor – co to takiego?

Kompresor do warsztatu to urządzenie, za pomocą którego możemy napompować koło w parę minut. Kompresory w warsztatach samochodowych bądź punktach wulkanizacji opon powinny być w stanie napompować koło do dokładnie wskazanej wartości ciśnienia. Poza pompowaniem opon, kompresor można zastosować również do napędzania pneumatycznych narzędzi. Przykładem mogą być wiertarki pneumatyczne bądź klucze pneumatyczne. Z ich pomocą jesteśmy w stanie odkręcić różnego rodzaju śruby i nakrętki.

Jakie wyróżniamy najpopularniejsze rodzaje kompresorów?

W sklepach najczęściej możemy spotkać się z dwoma głównymi rodzajami kompresorów. Są nimi kompresory tłokowe oraz śrubowe. Różnią się one między sobą elementem sprężającym powietrze. Który z nich wybrać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy określić do jakich celów będziemy potrzebowali kompresora oraz jak często będziemy go używać. W warsztatach samochodowych idealnie sprawdzą się kompresory śrubowe (czyli te, w których elementem sprężającym powietrze są śruby). Kompresory te mogą być poddawane ciągłej pracy przez dłuższy czas. Z kolei w zwykłym gospodarstwie domowym możemy bez problemu korzystać ze sprężarki tłokowej.

Jakie są ceny kompresorów?

Ceny kompresorów zaczynają się już od 200zł. Nie warto jednak sugerować się tylko ceną przy wyborze odpowiedniego sprzętu. Dopłacając kilkaset złotych więcej możemy nabyć doskonały sprzęt na długie lata. Kupując kompresor zwróćmy również uwagę na pojemność zbiornika, maksymalne ciśnienie, moc (KW) oraz wydajność. Czym wyższe potrzeby, tym wyższe parametry powinien posiadać sprzęt, który planujemy zakupić.

Related posts

Leave a Comment