Używany SUV – co wybrać, żeby nie żałować?

offroad

UV-y to auta cieszące się ogromną popularnością wśród polskich kierowców. Świetne parametry użytkowe, bezpieczeństwo jazdy, komfort i wygoda – za to właśnie w głównej mierze cenione są SUV-y. Sporo osób decyduje się na zakup używanego egzemplarza – i tu pojawia się pytanie: co wybrać?

Honda CR-V III

Trzecia generacja Hondy CR-V, która była produkowana w latach 2006-2011, to absolutny klasyk, jeśli chodzi o SUV-y używane. Jest to samochód ceniony przez klientów salonu Używane Jak Nowe za trwałość i niezawodność. Szczególnie polecane są modele z silnikiem benzynowym – są co prawda droższe w utrzymaniu niż diesle, ale uważa się je za mniej kłopotliwe w użytkowaniu. Części zamienne są powszechnie dostępne i niezbyt drogie, a to bardzo duży plus.

Dacia Duster I

Pierwsza generacja Dustera została zaprezentowana w 2009 r. podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Doczekała się kilku wersji wyposażeniowych. Wybór w zakresie jednostek napędowych nie jest co prawda zbyt bogaty, ale każdy jest w stanie znaleźć wariant odpowiadający indywidualnym preferencjom. Znawcy tematu polecają zwłaszcza 105-konnego diesla1.5 i benzyniaka 1.2 TCe, który został wprowadzony do oferty w 2013 r. Na korzyść omawianego samochodu przemawia to, że w wariancie z przednim napędem radzi sobie równie dobrze, co SUV-y z napędem na cztery koła.

BMW X3 I

BMW X3 pierwszej generacji oznaczone symbolem E83 było produkowane w latach 2003-2010. Większość egzemplarzy pochodzących z tamtego właśnie okresu była wyposażona w silniki diesla o mocy od 143 KM do 286 KM. Pomimo upływu czasu, omawiane auto wciąż uchodzi za jedno z najlepszych w swojej klasie i nietrudno znaleźć na nie nabywców. Doskonała dynamika i wytrzymałość to niewątpliwe atuty tego pojazdu.

Volkswagen Tiguan I

Volkswagen Tiguan I produkowany był od 2007 r. do 2018 r. Niezłe wyposażenie to bardzo duża zaleta tego auta. Jednostki napędowe są mocne i solidne, o czym można się przekonać podczas jazdy po autostradach. W 2010 r. pojazd doczekał się modernizacji wnętrza.

Related posts

Leave a Comment