Historia samochodu marki Honda CR-V III

Honda CR-V III została zaprezentowana dokładnie w dwa tysiące szóstym roku na bardzo znanych paryskich targach motoryzacyjnych Mondial de l’Automobile. Natomiast pojazd Honda CR-V III do sprzedaży weszła w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej w listopadzie dwa tysiące szóstego roku roku. Jednakże do europy samochód Honda CR-V III przyszedł nieco później, bo w styczniu dwa tysiące siódmego roku.

W ofercie pojazdu Honda CR-V III znajduje się dokładnie ten sam silnik wysokoprężny, co w poprzedniej generacji.

Jednakże w niektórych pojazdach jest również zamontowany zupełnie nowy silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów oparty na zupełnie nowym, zastosowanym w obecnej generacji Hondy Civica silniku o pojemności jednej i ośmiu dziesiątych litra . Stylistyka w pojeździe Honda CR-V III została dość znacznie odświeżona oraz jednocześnie nawiązuje do obecnie oferowanych modeli Hondy. Samochód Honda CR-V III jest zdecydowanie niższy od swojego poprzednika. Jest również znacznie szerszy i krótszy.

Co jest ciekawostką, w pojeździe Honda CR-V III zrezygnowano z koła zapasowego, które wcześniej było umiejscowione na tylnej klapie.

Jako opcjonalne wyposażanie do pojazdu Honda CR-V III można również dokupić nawigację satelitarną zintegrowaną z bardzo przydatną nie jednokrotnie kamerą cofania. Tempomat w pojeździe Honda CR-V III dodatkowo jest jeszcze wspomagany przez radar. I to właśnie przede wszystkim dzięki temu, samochód sam utrzymuje bez przerwy stałą odległość od poprzedzających go w danej chwili aut. W dwa tysiące dziewiątym roku na salonie we Frankfurcie nad Menem, koncern motoryzacyjny Honda zaprezentował znakomitej klasy model CR-V już po liftingu. W nowym samochodzie Honda CR-V III odświeżony został również wygląd pasa przedniego, nowe wnętrze oraz silniki. W owym nieco odświeżonym modelu zastosowano silnik o pojemności dwóch i dwóch dziesiątych litra oraz DTEC o mocy stu pięćdziesięciu koni mechanicznych.

Bardzo ważną kwestią jest to, że owa wersja po liftingu dostępna jest tylko i wyłącznie wraz z automatyczną skrzynią biegów.

Nie ma wątpliwości, że pojazd Honda CR-V III to bardzo dobry samochód wart naszej uwagi. Masa własna pojazdu Honda CR-V III wynosi od tysiąca cztery dziewięćdziesięciu ośmiu kilogramów aż do tysiąca siedmiuset dwudziestu dziewięciu kilogramów. Jest to więc niewątpliwie bardzo dużo. Jednakże nie ma się co dziwić. W końcu jeśli chodzi o typ nadwozia, to Honda CR-V III jest pięciodrzwiowym SUV-em. Pojazd Honda CR-V III produkowany jest w angielskim mieście Swindon. Śmiało można powiedzieć, że samochód ten jest bardzo wartościowy. Każdemu może on się spodobać. Oczywiście dość dużo on pali. Jak z resztą każdy SUV. W tej kwestii nie ma większego zaskoczenia. Faktem jest, że samochód Honda CR-V III jest produkowany stale aż do dnia dzisiejszego. W każdym razie nie widać na razie na horyzoncie jego następcy, co świadczyłoby o tym, że jeszcze przez dłuży czas będzie on produkowany.

Jest to oczywiście bardzo dobra informacja dla każdego, kto chce kupić ten samochód.

Related posts

Leave a Comment