Olej silnikowy – jaki najlepiej wybrać?

olej silnikowy

Każdy kierowca doskonale wie, że olej silnikowy jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania pojazdu przez długi czas. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest wybór odpowiedniego oleju, który będzie idealnie spełniał swoje funkcje. Zanim jednak do tego przejdziemy, zwróćmy uwagę na to, do czego tak naprawdę służy olej silnikowy?

Do czego służy olej silnikowy?

Olej silnikowy ma za zadanie m.in. zminimalizować tarcia, które występują pomiędzy ruchomymi elementami silnika. Do funkcji oleju silnikowego zaliczyć trzeba też ochronę przed korozją oraz chłodzenie poszczególnych elementów silnika. To tylko jedne z licznych funkcji jakie spełnia olej silnikowy podczas poruszania się pojazdem. Jego brak lub słaba jakość może mieć tragiczne konsekwencje dla silnika samochodowego. Warto zatem zadbać o zakup dobrego oleju silnikowego pochodzącego tylko i wyłącznie od sprawdzonego producenta.

Jaki olej najlepiej wybrać?

Wielu mechaników zaleca wybór oleju pochodzącego od producenta samochodu, którego jesteśmy użytkownikiem. Każda marka samochodowa zazwyczaj rekomenduje określony typ oleju, który idealnie pasuje do silnika danego pojazdu. Jest to zwykle jednak najdroższe rozwiązanie i niekoniecznie najbardziej skuteczne. Na rynku mamy bowiem dostępnych wielu producentów najwyższej jakości olejów silnikowych takich jak Mobil. Jednym z najczęściej wybieranych olejów samochodowych przez kierowców jest olej Mobil 1. To syntetyczny olej charakteryzujący się zaawansowanymi osiągami i doskonałymi właściwościami czyszczącymi. Jest to dobrze znany przez wielu olej, który bardzo często jest polecany przez profesjonalne warsztaty samochodowe w całej Polsce. 

Wysokiej jakości oleje nie tylko do samochodów

Firma Mobil zajmuje się również produkcją olejów do samochodów ciężarowych i motocykli. W ofercie firmy znajdziemy również oleje turbinowe, obiegowe, przekładniowe, hydrauliczne, grzewcze i wiele więcej. Mobil to globalna marka działająca na rynku od wielu lat. Możemy być zatem pewni co do najwyższej jakości produktów.

Related posts

Leave a Comment