Na czym polega recykling pojazdów samochodowych?

recykling-samochodów

Niesprawny i nienadający się do jazdy samochód to powód, dla którego właściciel decyduje się na jego zezłomowanie.

Można to zrobić w dowolnej stacji demontażu pojazdów czyli tzw. auto złomie. Warto jednak wybrać profesjonalną i godną zaufania firmę, aby uniknąć różnych nieprzyjemności. Zanim jednak o tym napiszemy, zwróćmy uwagę na podstawową kwestię.

Czym jest i na czym polega recykling pojazdów samochodowych?

Dużo mówi się obecnie o ochronie środowiska naturalnego. Nie inaczej jest w branży motoryzacyjnej. Recykling samochodowy ma na celu zmniejszenie zużycia surowców naturalnych dzięki możliwości odzyskania surowców z odpadów. Mowa w tym przypadku o częściach samochodowych, który podlega złomowaniu ze względu na jego stan techniczny.

Kto może oddać swój samochód do recyklingu?

Samochód do recyklingu może oddać każda osoba, która stwierdziła, że pojazd nie nadaje się do dalszej eksploatacji np. ze względu na zbyt wysokie koszty naprawy względem wartości pojazdu. Oddając samochód do recyklingu, właściciel musi pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą takie dokumenty jak: dowód rejestracyjny, karta pojazdu (o ile została wydana), polisa OC a także aktualny dowód osobisty. Jeśli samochód ma kilku właścicieli, wymagana będzie ich zgoda na zezłomowanie. Do tego celu wystarczy stosowne upoważnienie.

Jak wybrać odpowiednią firmę do złomowania swojego samochodu?

Wracając do pytania z początku dzisiejszego artykułu warto nadmienić, iż wybór odpowiedniej firmy zajmującej się demontażem pojazdów nie jest rzeczą błahą. W końcu musimy pamiętać, że oddając swój pojazd w niepowołane ręce możemy narobić sobie niemałych problemów. Wiele osób zaślepionych szybkim zbytem, wysoką stawką i gotówką do ręki, może nieumyślnie skorzystać z oferty oszustów. Możemy w ten sposób narobić sobie ogromnych problemów. Warto wybierać tylko i wyłącznie sprawdzone i renomowane firmy zajmujące się profesjonalnym demontażem pojazdów (takie jak Impresja Auto, której ofertę można znaleźć na stronie www.impresja.auto.pl). Przy wyborze firmy złomującej pojazdy, naszą czujność powinny wzbudzić szczególnie negatywne opinie o firmie oraz brak dostępnych danych rejestracyjnych przedsiębiorstwa (informację o firmie możemy znaleźć chociażby w bazie CEIDG).

Related posts

Leave a Comment