Honda FMX 650 – Charakterystyka

onda FMX 650 to całkiem niezłej klasy motocykl znanej na całym świecie marki Honda produkowany w latach od dwa tysiące cztery do dwa tysiące pięć tylko i wyłącznie w hiszpańskich zakładach Hondy, czyli w Honda Montessa. Motocykl Honda FMX 650 posiada silnik chłodzony powietrzem. Jest on oczywiście czterosuwowy. Jednakże posiada zaledwie jeden cylinder.

Pojemność silnika w motocyklu Honda FMX 650 wynosi dokładnie sześćset czterdzieści cztery centymetry sześcienne.

Średnica jego tłoka wynosi sto milimetrów, a skok tłoka jest równy osiemdziesiąt dwa milimetry. Stopień sprężania w motocyklu Honda FMX 650 jest równy 8,3:1. Jeśli chodzi o układ zasilania w motocyklu Honda FMX 650 , to jest to całkiem niezły gaźnik typu VE czterdzieści milimetrów.

Maksymalna moc omawianego modelu to dwadzieścia siedem i siedem dziesiątych kilowatów/pięć tysięcy siedemset pięćdziesiąt obrotów na minutę. Natomiast jego maksymalny moment obrotowy wynosi 52,3 Nm / cztery i pół tysiąca obrotów na minutę. Honda FMX 650 zawiera oczywiście elektroniczny układ zapłonowy. Jest on również w pełni tranzystorowy. Rozrusznik tego motocykla jest elektryczny. Motocykl Honda FMX 650 posiada dokładnie pięciobiegową skrzynię biegów. Za przeniesienie napędu w tym modelu odpowiada bardzo dobry łańcuch O-Ring.

Długość motocykla Honda FMX 650 wynosi dwa tysiące sto pięćdziesiąt milimetrów.

Jego szerokość jest równa osiemset czterdzieści milimetrów, a wysokość tysiąc sto siedemdziesiąt milimetrów. Rozstaw osi w tym modelu równy jest tysiąc czterysta dziewięćdziesiąt milimetrów.

Wysokość siedzenia w Honda FMX 650 ustawiona jest na poziomie ośmiuset siedemdziesięciu pięciu milimetrów. Jest prześwit równy jest dwieście szesnaście milimetrów. Pojemność zbiornika paliwa w motocyklu Honda FMX 650 wynosi jedenaście litrów (w tym dokładnie trzy i osiemdziesiątych litra rezerwy), Masa pojazdu Honda FMX 650 w stanie suchym wynosi sto sześćdziesiąt trzy kilogramy. Rama w motocyklu Honda FMX 650 jest pojedyncza oraz kołyskowa z centralną belką nośną. Skonstruowano ją z rur stalowych.

Nie ulega wątpliwościom, że motocykl Honda FMX 650 jest bardzo interesującą i wartą naszej uwagi produkcją. Jednakże nie okazał się ONZ byt udanym modelem, ponieważ już po roku został kompletnie wycofany z produkcji. Jest to oczywiście dość duży zwód, jednakże nic nie dało się tak naprawdę na ten stan rzeczy poradzić. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny motocykla Honda FMX 650, to jest on dość oryginalny. Raczej nie należał on do najpiękniejszych, ale z całą pewnością do najbrzydszych również nie. W każdym razie nie da się absolutnie zaprzeczyć, ze motocykl Honda FMX 650 jest bardzo interesujący i wartościowy.

Każdy się chyba raczej ze mną zgodzi co do tej kwestii. Oczywiście na rynku wtórnym znajduje się jeszcze wiele tych maszyn i z całą pewnością ktoś coś tutaj dla siebie bez żadnych większych trudności znajdzie. Oczywiście dla każdego miłośnika i kolekcjonera motorów oraz motocykli Honda FMX 650 jest absolutnie niezbędną pozycją. Warto się tym zainteresować.

Related posts

Leave a Comment