Czym w ogóle jest DPF? Jest to filtr, mający za zadanie wyłapywanie cząstek sadzy, co pomaga chronić środowisko.
Jednak jest to również jeden z najbardziej problematycznych elementów samochodów z wysokoprężnymi silnikami.
Jakie kłopoty może sprawiać filtr cząstek stałych?
Wielu kierowców skarży się na zmniejszenie mocy silnika, zwiększenie zużycia paliwa oraz potrzebę częstszej wymiany oleju silnikowego. Są to jednak najmniej poważne skutki oddziaływania tych filtrów. Do tych najpoważniejszych zalicza się skrócenie żywotności silnika oraz częstsze jego awarie.
Dlatego dobrym rozwiązaniem może się okazać usunięcie DPF. Zanim zdecydujesz się na ten krok, polecamy przegląd samochodu, może się okazać, że to nie filtr jest przyczyną wszystkich tych problemów.Jednak pamiętaj o jednej, ważnej rzeczy: Powierz specjalistom usuwanie filtra cząstek dpf robienie tego samemu lub korzystanie z pomocy niezaufanych mechaników może prowadzić do poważnych uszkodzeń samochodu.
Jak wygląda usuwanie DPF?
Po wcześniejszym umówieniu się na wizytę, zostawiasz samochód w rękach mechaników. W przeciągu paru godzin usuną oni filtr, rozetną go i wyjmą wnętrze. Następnie zaspawają nacięcie, tak by nie było żadnych śladów, oraz przeprogramują komputer samochodu, tak aby nie wyświetlał już błędów.
Pomimo ogromnego plusa, jakim jest ochrona środowiska przed nadmiernym zanieczyszczeniem, filtry cząstek stałych mają zdecydowanie więcej wad niż zalet. Czasami usunięcie go, może być jedynym sposobem pozbycia się problemów z samochodem.