Honda Prelude – Informacje

Tak naprawdę to dopiero od osiemnastego wieku ludzie zaczęli konstruować różne urządzenia. Dopiero wtedy zaczęto obmyśliwać plany różnych maszyn, które sukcesywnie mogłyby wyręczać, lub chociaż pomóc człowiekowi w pracy. Najczęściej były to urządzenie dla rolnictwa, przemysłu ciężkiego i zbrojeniowego. Z każdym upływającym wiekiem było coraz lepiej. Rozwój wszelkich nauk i powstanie nowych (na przykład ekonomia) pozwalały na produkcję coraz lepszych, bardziej skomplikowanych i zaawansowanych urządzeń. Dlatego też na początku wieku dwudziestego powstał pierwszy na świecie samochód spalinowy. Oczywiście był to prototyp. Ale rynek motoryzacyjny zaczął się szybko rozwijać.

Od samego początku istnienia motoryzacji istniała jedna firma – Honda.

Ten japoński koncern samochodowy jest dziś znany i ceniony na całym świecie. Między innymi za wspaniały model samochodu, który został wypuszczony na rynek w roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym ósmym. Jej debiut był bardzo udany.

Po sukcesach w Stanach Zjednoczonych rzesza zadowolonych klientów z niecierpliwością czekała na sportowy model Hondy. I cierpliwość opłaciła się. Nowy wóz Hondy był idealny w każdym calu. Oczywiście nadwozie było typu sport jak na rasowego sportowca przystało. Do tego Honda zaoferowała wspaniałe silniki, które odznaczały się dobrymi osiągami, dużą mocą i bezawaryjnością. Dwudrzwiowa perełka Hondy była jednak dość duża jak na auto sportowe. Jej gabaryty spokojnie wystarczyłyby do zbudowania małego sedana. Jest to spowodowane także tym, że konstruktorzy postanowili umieścić duży, poręczny bagażnik, czym nie mogą pochwalić się konkurenci. Ponadto silnik zajmował dużo miejsca. Inżynierowie postawili także na dużą przestrzeń wewnątrz samochodu.


Jak się niebawem okazało były to znów strzały w dziesiątkę. Samochód świetnie się sprzedawał. Był ceniony za wspaniałe osiągi i bezawaryjność. Jeździli nim głównie ludzi młodzi i bogaci, ponieważ tak dobry wóz musiał kosztować. Ale i starsi czuli pewien sentyment do tego samochodu. Jednakże koncern Hondy w dwutysięcznym pierwszym roku postanowił o zatrzymaniu produkcji tego legendarnego samochodu. Konkurencja do obecnych czasów bardzo urosła, a Honda postawiła na rodzinne samochody. Prelude sprzedawał się coraz gorzej, a koszty produkcji były wysokie. Mimo licznych modyfikacji samochód ten już nigdy nie osiągnął takiego sukcesu jak sprzed laty.


Zadowolonym klientom Hondy wystarczy tylko mieć nadzieję, że może wkrótce pojawi się nowa, odmłodzona wersja Prelude, która podbiłaby serca nowych klientów i stworzyłaby nową historię. Oby jak najszybciej marzenia się spełniły, a te piękne samochody zagościły znów na drogach świata. pojemniki na jedzenie

Related posts

Leave a Comment