Rolki do bram przesuwnych – jak wycenić ich jakość?

brama wjazdowa

Brama przesuwna to bardzo praktyczny i wygodny system, który można wprowadzić do swojego pojazdu. Jej główną przewagą nad standardowymi, klasycznymi bramami jest mniej miejsca, które zajmuje, a także płynniejsza praca. Aby upewnić się, że brama taka zachowa odpowiednią funkcjonalność, trzeba jednak zadbać o jej stan techniczny. Jednym z najważniejszych elementów są tu rolki do bram przesuwnych, które w bezpośredni sposób przekładają się na ich trwałość oraz płynność ich pracy. Podczas wybierania rolek bądź w razie konieczności ich wymiany, warto zatem przyłożyć należytą uwagę do ich specyfikacji, aby mieć pewność, że spiszą się one bez zarzutów. Czym zatem kierować się przy zakupach?

Co ma wpływ na jakość rolek do bram?

Parametry techniczne danej rolki do bram przesuwnych zazwyczaj są jasno przedstawione u każdego sprzedawcy, który ma te produkty w swoim asortymencie. Bez wątpienia najistotniejsze są tutaj jej wymiary oraz sposób montażu – jest to pierwsza rzecz, na którą powinno się zwrócić uwagę, ponieważ określa ona kompatybilność rolek z określoną bramą. Jeśli rozmiar będzie nieodpowiedni, wybrane rolki do bram przesuwnych mogą okazać się po prostu nieprzydatne.

Jeśli potwierdzi się ich zgodność z posiadanym modelem bramy, zarówno pod względem wymiarów, jak i sposobu montażu, można sprawdzić następne parametry, które mają kluczowy wpływ na ich dalsze użytkowanie. Rzecz jasna, bardzo istotny jest tu materiał, który wykorzystano przy produkcji rolek – najczęściej są to wyroby metalowe, wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Stop ten jest bardzo odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, wilgoć oraz zmiany temperatury, dlatego nie trafi na swojej funkcjonalności nawet przy długotrwałej i intensywnej eksploatacji. Należy zwrócić uwagę także na świetną wytrzymałość mechaniczną stali, gdyż nawet drobne elementy z niej wykonane nie powinny ulegać odkształceniom i podobnym uszkodzeniom.

Ostatnią kwestią jest tutaj łożysko – te odszukać można w wielu wariantach, jak choćby typ kulkowy bądź ślizgowy.

Rolki do bram przesuwnych a cena – ile warto zapłacić na dobry sprzęt?

To oczywiste, że rolki do bram przesuwnych, jako dość drobne elementy, nie są szczególnie drogie. Warto jednak pamiętać o tym, że często wymagane są dodatkowe elementy, jak choćby kątownik. Koszt całej instalacji to zazwyczaj maksymalnie kilkadziesiąt złotych – z racji, że nie jest to duży wydatek, zaleca się sięgnąć po produkty z górnej półki, aby nie musieć przejmować się zbyt szybką koniecznością wymiany.

Related posts

Leave a Comment