Jaki kask motocyklowy będzie dla mnie najbardziej odpowiedni?

kask motocyklowy

Jako jedyny element wyposażenia ochronnego, który jest wymagany przez polskie prawo, kask ochronny jest prawdopodobnie najważniejszym przedmiotem jaki posiadasz podczas jazdy na motocyklu. Zakup odpowiedniego kasku jest więc bardzo istotną kwestią, której nie możesz zbagatelizować. Jest kilka rzeczy, na które możesz zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dla Twoich potrzeb kasku.

Ile powinienem wydać na kask?

Najlepsza rzecz jaką możesz zrobić to wybranie najlepiej dopasowanego i najwyższej jakości przedmiotu, na jaki Cię stać. Nie warto przesadzać ani w jedną, ani w drugą stronę. Kask przede wszystkim musi być solidny i świetnie dopasowany pod względem rozmiaru. Jeśli należysz do osób bardziej wymagających, kask Shoei będzie dla Ciebie świetnym wyborem.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj kasku?

Pierwszą rzeczą do przemyślenia jest ustalenie rodzaju jazdy, którą wykonujesz. To zdefiniuje konstrukcję kasku, której powinieneś użyć. Poniższe przykłady powinny dać Ci wyobrażenie o typie kasku, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Kask ochronny na całą twarz

Jeśli dużo czasu będziesz spędzać na drogach dwujezdniowych lub autostradach, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest pokrywa z pełną twarzą. Kask na całą twarz całkowicie zakrywa tył i boki głowy i ma pasek podbródka, który zakrywa dolną część twarzy. Większość z nich będzie miała wizjer, który chroni oczy przed kurzem, wodą i kamieniami.

Zalety tego kasku:

– Oferuje największą ochronę,
– Większość z nich jest wodoszczelna,
– Utrzymuje twarz cieplejszą podczas zimy.

Modułowy kask ochronny

Kask modułowy (znany również jako flip-front) to pokrywa na całą twarz, która ma zawias – zwykle w pobliżu ucha – który umożliwia podniesienie paska podbródka nad czubkiem głowy, dzięki czemu Twoja twarz jest widoczna. Są przydatne, ponieważ większość firm pozwala na noszenie klapek z przodu podczas przeprowadzania transakcji, na stacjach benzynowych i tak dalej. Pozwalają również na komfortowe prowadzenie rozmów z ludźmi bez krzyczenia, co jest szczególnie przydatne jeśli jedziesz w grupie.

Zalety tego kasku:

– Zapewnia dobry poziom ochrony,
– Można go podnieść, aby porozmawiać z ludźmi.

Kask z otwartą twarzą

Otwarte kaski nie mają paska podbródka i mają duży otwór z przodu, który sprawia, że ​​cała twarz jest widoczna. Brak paska podbródka oznacza, że ​​ochrona jest zmniejszona, zwłaszcza jeśli incydent obejmuje upadek. Tego typu kask najlepiej nadaje się na krótkie przejażdżki z małą prędkością przy dobrej pogodzie.

Zalety tego kasku:

– Świetny na przejażdżki latem i przy ciepłej pogodzie,
– Wygląda świetnie, jeśli masz odpowiedni motor.

Szeroki wybór kasków motocyklowych znajdziesz w Internecie odwiedzając sklep motocyklowy Warszawa online.

Related posts

One Thought to “Jaki kask motocyklowy będzie dla mnie najbardziej odpowiedni?”

  1. Mauri

    Niema co oszczedzac na kasku bo może uratować życie przy upadku. Kask na całą twarz jest najlepszym wyborem, zwłaszcza jeśli jeżdzimy bardziej „sportowo”.

Leave a Comment