Czym kierować się przy wyborze mechanika swojego auta?

warsztat2-min

Znalezienie odpowiedniego mechanika stanowi nie lada wyzwanie dla wielu kierowców. Jest to szczególnie wartościowa wiedza w przypadku samochodów używanych oraz starszych modeli zagranicznych marek. To właśnie tego rodzaju pojazdy najczęściej wymagają profesjonalnej opieki oraz wiedzy technicznej, która umożliwia zdiagnozowanie oraz usunięcie wszelkich usterek mechanicznych. W nowszych autach znaleźć można często komputery pokładowe, które sugerują diagnostom, gdzie znajduje się potencjalny problem. Nie zmienia to jednak faktu, że do wykonania danej naprawy potrzebny jest profesjonalista posiadający odpowiednie narzędzia. Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze mechanika oraz jakie błędy popełniane są najczęściej.

Jak rozpoznać dobrego mechanika?

Podobnie jak w branży budowlanej bardzo wiele osób zdaje się na rekomendacje ze strony znajomych lub innych klientów. Opinie na temat danego warsztatu czy mechanika znaleźć można w internecie. Niezadowoleni klienci bardzo często opisują bardzo szczegółowo swoje doświadczenia na tematycznych forach internetowych oraz grupach tworzonych na portalach społecznościowych. Znaleźć można także serwisy zajmujące się agregowaniem warsztatów, mechaników oraz ocen i opinii ze strony klientów. Warto przeprowadzić tego rodzaju research przed oddaniem samochodu do nieznanego fachowca. Brak negatywnych opinii świadczyć może o wysokiej jakości usług w danym warsztacie.

Czym charakteryzuje się profesjonalny warsztat samochodowy?

Bardzo dużo dowiedzieć można się z tego jak wygląda dany warsztat. Powinien on posiadać komfortową strefę dla klientów, umożliwiającą swobodne zapoznanie się ze wszystkimi dokumentami. Przestrzeń tego rodzaju jest niezbędna, aby móc omówić oraz zaplanować wszelkie działania z mechanikiem. Zakłócenia rozmowy przez hałas elektronarzędzi często skutkować może kosztownymi nieporozumieniami. Warto również zwrócić uwagę czy na ścianach wyeksponowane są aktualne certyfikaty i dyplomy potwierdzające kwalifikacje pracowników. Bardzo istotna jest data, ponieważ wielu mniej uczciwych mechaników wykorzystuje w podobny sposób nic niewarte dokumenty z poprzedniej epoki.  

Czego należy unikać oraz co powinno budzić wątpliwości?

Jednym z najbardziej kosztownych błędów, jakie można popełnić, jest skorzystanie z usług mechanika czy warsztatu stosującego politykę „do bramy i się nie znamy”. W praktyce oznacza to całkowity brak gwarancji, że wykonane naprawy zostały prawidłowo. Tego typu fachowcy żerują głównie na mniej obeznanych kierowcach lub osobach chcących jak najszybciej oddać auto do naprawy. Wątpliwości powinna budzić także nieterminowość oraz brak kontaktu ze strony mechanika w przypadku wykrycia nowych usterek. Niejednokrotnie kierowcy stawiani są w takich miejscach przed faktem dokonanym, z kosmicznym rachunkiem za wykonane usługi. Wybierając warsztat oraz mechanika należy upewnić się, czy naprawy objęte są gwarancją przed rozpoczęciem zlecenia.

Related posts

Leave a Comment