Dlaczego warto kupić minivana dla rodziny?

minivan

Zakup samochodu dla rodziny to nie lada wyzwanie. Trzeba mieć na uwadze potrzeby wszystkich domowników, aby mogli podróżować w komfortowych warunkach. Nie bez powodu wybór zwykle pada na minivana.

Jakie zalety mają minivany?

W porównaniu z SUV-ami czy sedanami minivany odznaczają się mniej atrakcyjnym wyglądem, jednakże jak podkreślają eksperci z salonu Autoplaza, nie sposób odmówić im licznych zalet. Przede wszystkim są to bardzo wygodne samochody umożliwiające przewiezienie większej liczby osób. Przestrzeń ładunkowa jest spora, co idealnie sprawdza się podczas dłuższych wyjazdów czy większych zakupów. Ogromną zaletą minivanów są również stosunkowo nieduże koszty eksploatacyjne, co głównie jest zasługą mocnych i sprawdzonych jednostek napędowych. Minivan to uniwersalny samochód, który doskonale zdaje egzamin w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie minivana?

Najlepszy minivan to taki, który odpowiada konkretnym oczekiwaniom i preferencjom. Elastyczność wnętrza i przestrzeni ładunkowej, łatwość montażu fotelików, możliwość regulowania kąta pochylenia oparć czy szerokość wnętrza to tylko niektóre z aspektów, jakie trzeba mieć na uwadze. Ważne jest to, aby kierowca i pasażerowie mieli zapewnione sporo miejsca na nogi, a każda część tylnej kanapy była oddzielnie regulowana. Jeśli samochód pochodzi z rynku wtórnego, to jego stan techniczny i prawny nie ma prawa wzbudzać żadnych wątpliwości.

Jaki model minivana wybrać?

Ford Galaxy to jedna ze sztandarowych propozycji, jeśli chodzi o minivany. Automatyczna skrzynia biegów, 180 KM pod maską, prędkość maksymalna powyżej 200 km/h – to niewątpliwe atuty tego pojazdu. Innym przykładem minivana cieszącym się dużą popularnością jest Citroen Grand C4 Tourer wyróżniający się m.in. niską emisją spalin i imponującą wielkością. Niemałe zainteresowanie wśród Polaków wzbudzają też np. KIA Carens, Opel Zafira, Fiat Doblo, Seat Alhambra, Peugeot Expert, Renault Espace Initiale Paris, Mercedes Marco Polo oraz Volkswagen California.

Related posts

Leave a Comment