Sprzedaż auto do skupu – czy warto?

skup aut

Decydując się na sprzedaż samochodu, warto wziąć pod uwagę różne opcje. Wszystko w tym momencie zależy oczywiście od indywidualnych przesłanek, niemniej jeśli komuś zależy na szybkim uzyskaniu gotówki, powinien zastanowić się nad oddaniem auta na skup.

Skup aut – na czym to polega?

Na polskim rynku działa wiele firm, które zajmują się skupowaniem samochodów od osób prywatnych i firm, a następnie – po odpowiednim przygotowaniu pojazdów – prowadzą sprzedaż używanych samochodów. Zdecydowanie największą zaletą współpracy z nimi jest możliwość dostania pieniędzy od ręki, co jest niezwykle korzystne w sytuacji, gdy komuś zależy na tym, aby jak najprędzej pozbyć się samochodu i zyskać środki na zakup kolejnego.

Skup aut – zalety

Jak podkreślają klienci serwisu Używane Jak Nowe, sprzedaż samochodu na skup ma bardzo wiele zalet. To nie tylko natychmiastowa płatność, ale też m.in. rzetelna i profesjonalna wycena pojazdu w terminie oraz miejscu dogodnym dla klienta – warunek jest oczywiście taki, że należy nawiązać współpracę ze sprawdzoną i godną zaufania firmą. To sprzedawca zajmuje się wszelakimi formalności, co z punktu widzenia właściciela auta jest o tyle wygodne, że nie musi przygotowywać on całej dokumentacji – tak jak się to odbywa w przypadku sprzedaży samochodu na własną rękę. Poza tym na skup można oddać uszkodzony czy niesprawny pojazd, przy czym zaproponowana przez skup stawka będzie odpowiednio niższa – w zależności od rozległości uszkodzeń i kosztu likwidacji usterki. Sporo firm proponuje też klientom auto zastępcze na okres po sprzedaży dotychczasowego pojazdu, a przed odbiorem kolejnego.

Skup aut – jak sprzedać samochód?

Chcąc sprzedać auto na skup, trzeba w pierwszej kolejności znaleźć odpowiednią firmę, a następnie wystarczy się z nią skontaktować. Niektóre skupy zamieszczają na swoich stronach specjalne formularze. Po umówieniu wizyty pracownik skupu przyjeżdża do klienta i dokonuje wyceny auta. Jeśli stawka odpowiada klientowi, transakcja zostaje sfinalizowana.

Related posts

Leave a Comment