8 wskazówek dla osób rozpoczynających przygodę z tarotem

ciekawostki

Oto 8 wskazówek dla początkujących miłośników tarota.

Wskazówka nr. 1. Na początku skup się tylko nad kartami z grupy Wielkie Arkana. Talia kart tarota składa się z dwóch grup. Pierwsza z nich to wspomniane wcześniej Wielkie Arkana, natomiast druga to Małe Arkana. W skład grupy Wielkie Arkana wchodzą 22 karty. Musisz je koniecznie opanować w 100% aby móc swobodnie posługiwać się tarotem.

Wskazówka nr. 2. Nie wahaj się sięgnąć po ściągę podczas pierwszych prób interpretacji. Na pełne zapamiętanie wszystkich kart i układów przyjdzie jeszcze czas.

Wskazówka nr. 3. Szanuj karty i przechowuj je w odpowiednim miejscu. Może to być specjalny woreczek lub skrzyneczka. Karty powinny być również posegregowane według odpowiedniej kolejności.

Wskazówka nr. 4. Przed przystąpieniem do tasowania kart, musisz wiedzieć o co pytasz (zadać pytanie). Karty tarota tasuje się tak samo jak np. karty do brydża. W trakcie tasowania kart, koncentruj się cały czas na pytaniu, do którego odpowiedź zamierzasz uzyskać.

Wskazówka nr. 5. Pamiętaj aby zaopatrzyć się w białą świecę, która oczyszcza myśli. Świecę powinno zapalać się zapalniczką (siarka zanieczyszcza ogień), natomiast gasić tylko specjalnym kapturkiem (nie zdmuchujemy świecy).

Wskazówka nr. 6. Zadbaj o estetykę i czystość wokół siebie. Pozwoli Ci to na osiągniecie stanu pełnego skupienia i relaksu. Przed sesją koniecznie wyłącz telefon i upewnij się, że nikt Ci nie przeszkodzi w trakcie wykładania kart.

Wskazówka nr. 7. Ucz się systematycznie i powoli oswajaj się z kartami. W tarocie nie powinno być pośpiechu. Mając to na uwadze, będziesz mógł dojść do perfekcji szybciej niż Ci się wydaje.

Wskazówka nr. 8. Wybierz odpowiadającą Ci talię. Najbardziej powszechną talią jest Rider Waite. Jest ona łatwo dostępna na rynku i posiada najwięcej opracowań w Internecie. Dobrze jest zacząć przygodę z tarotem właśnie od niej.

Więcej wskazówek na temat tarota znajdziesz na stronie Twoich wytycznych. WTO: magiczne miejsca w polsce WTO: domy astrologiczne https://wrozbytarot.online/domy-astrologiczne/ . Znajdują się tam liczne publikacje dotyczące sztuki tarota. Koniecznie sprawdź już teraz.

Leave a Comment