Dylematy kierowców – części oryginalne czy zamienniki?

oryginalne części ford

Serwis i naprawa samochodu wiąże się niekiedy ze sporymi wydatkami. Każdy posiadacz pojazdu co jakiś okres czasu musi odwiedzić sklep z auto częściami. Części samochodowe zazwyczaj nie są tanie, aczkolwiek dużo zależy od tego, do jakiej marki samochodu będą nam potrzebne. Inną, równie ważną kwestią jest to, czy zdecydujemy się na części oryginalne a może zamienniki. W dzisiejszym artykule porównam obydwie opcje, przedstawiając ich zalety oraz wady.

Oryginalne części vs zamienniki – cena

Nietrudno się domyślić, że zamienniki będą tańsze od oryginalnych części… przynajmniej na początku. Często bowiem okazuje się, że zamienniki posłużą nam zdecydowanie krócej od nieco droższych ale zdecydowanie lepszych części. W związku z tym może dojść do sytuacji, że będziemy zmuszeni do kolejnej naprawy w niedługim czasie. Stracimy wówczas więcej czasu i pieniędzy niż gdybyśmy od razu zakupili lepszej jakości części. Na cenę części wpływa oczywiście również marka pojazdu. Musimy mieć na uwadze, że oryginalne części do BMW lub Audi będą droższe niż oryginale części Ford itp.

Oryginalne części vs zamienniki – jakość

Tak jak wspomniałem wyżej, jakość oryginalnych części jest zdecydowanie lepsza od jakości zamienników. Oryginalne części są bowiem identyczne jak te znajdujące się od nowości w samochodzie. Niema więc możliwości, że dana część nie będzie pasowała do naszego samochodu. Nie muszę chyba wspominać, że części oryginalne są dużo bardziej trwałe od zamienników. Ich długa żywotność pozwala na rozwiązanie problemu z naprawą na wiele lat.

Oryginalne części vs zamienniki – gwarancja

Większość renomowanych sklepów z częściami samochodowymi udziela dłuższej gwarancji w przypadku zakupu części oryginalnych. Klient kupujący oryginalne części Mercedes czy Ford, może liczyć nawet na kilkuletnią gwarancje po zakupie. W przypadku części zamiennych nie jest to zazwyczaj możliwe.

Oryginalne części vs zamienniki – podsumowanie

Dla osób ceniących sobie komfort i bezpieczeństwo, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup oryginalnych części do swojego samochodu. Części zamienne będą z kolei lepszym rozwiązaniem dla osób posiadających ograniczony budżet. Muszą oni jednak liczyć się z większym ryzykiem kolejnej naprawy w niedługim czasie.

Related posts

Leave a Comment